Процесори AMD Threadripper і EPYC отримають рідинне охолодження в комплекті

Процесори AMD Threadripper і EPYC зовні виглядають досить переконливо – вони мають корпус розміром з половину долоні дорослої людини, що не дивно, оскільки розробники вирішили застосувати для нарощування кількості ядер стратегію MCM (Multi-Chip Module). Це коли на одній підкладці встановлюється відразу кілька кремнієвих кристалів. Повагу викликає і зовнішній вигляд системних плат з роз’ємом TR4. Але за серйозні можливості довелося заплатити і високим рівнем тепловиділення – ми знаємо, що старші моделі настільних Threadripper матимуть теплопакет 180 ват. Охолодити такий процесор досить непросто, хоча в цьому трохи допоможе велика кришка теплорозподільника.

На щастя, проблем з теплопередачею в районі «кристали-кришка» не очікується, оскільки AMD, на відміну від Intel, продовжує використовувати в цьому місці припій, що володіє хорошою теплопровідністю. Проте, 180 ват – цифра безпрецедентно висока для процесорів споживчого класу, нехай і призначених для аудиторії ентузіастів. Лише в старших моделях серії FX ця цифра була вищою і сягала 220 ват. Крім того, в режимі розгону тепловиділення Threadripper запросто може перевалити і за позначку 200-250 ват. Ефективно справитися з охолодженням такого чіпа зможе хіба що суперкулер або СРО. AMD не вперше застосовувати рідинне охолодження для своїх продуктів: досить згадати еталонну версію відеокарти Fury X або деякі процесори серії FX, зокрема, FX-9590.

Останні мали теплопакет 220 ват і в BOX версіях комплектувалися компактною інтегральною СРО. Аналогічна система буде входити і в комплект поставки коробкових версій Threadripper. Партнером AMD в цій сфері є Cooler Master, і за ефективність можна не турбуватися: з охолодженням Fury X, з її 375 ват енергоспоживання в режимі максимального навантаження, комплектна СРО відмінно справлялася. Впорається аналогічна система і з Threadripper. До того ж, на першому етапі продажів нових процесорів буде спостерігатися нестача TR4-сумісних кулерів, чого не спостерігається у Intel – роз’єм LGA 2066 використовує однакове з LGA 2011-3 кріплення. Тому ініціатива AMD виглядає цілком розумною і зробить новий продукт більш привабливим для потенційних покупців. Очікується, що процесори Threadripper будуть доступні для придбання вже 9-10 серпня.

Джерело: hothardware.com

Share this Post :

Comments are closed.